Blog Yazarlarımız

Yakup Börekcioğlu
Akdeniz Ülkeleri İsrail ve Katar Genel Müdürü

Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yakup Börekcioğlu’nun Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Elektrik Elektronik Bölümü’nden Yapay Zeka üzerine yüksek lisans derecesi bulunuyor. İş hayatına 1993 yılında ASELSAN’da başlayan ve birçok faklı projeyi yöneten Börekcioğlu sonrasında Sun Microsystems ve Vmware’de üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Kasım 2012’den bu yana Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü olan Yakup Börekcioğlu, 2018 yılı itibariyle Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Genel Müdürü görevini yürütüyor.

 

Hasan Gültekin
Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Hasan Gültekin, HP, Oracle, Intel, Microsoft ve Trend Micro’da yurtiçi ve yurtdışı satış alanlarında çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Blue Coat Systems’ta Ülke Müdürü görevi sonrasında 1 Temmuz 2018 itibariyle Trend Micro Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü görevini devralan Gültekin, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

 

Pınar Uylum Terzioğlu
Akdeniz Ülkeleri Pazarlama Müdürü

Siber güvenlik alanında çeşitli görevlerde çalışmış olan Pınar Uylum Terzioğlu, 2013’ten beri Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Pazarlama Müdürü olarak görev alıyor. İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ABD’de gazetecilik eğitimi alan Terzioğlu, teknoloji sektöründeki kariyerine haftalık teknoloji gazetesi BT Haber’de editör olarak başladı. Editörlük yaptığı dijital güvenlik sektöründeki kariyerinde daha sonra Novell ve Kaspersky gibi çok uluslu BT şirketlerinde, Türkiye’de büyük ölçekli siber güvenlik projelerini hayata geçirdiği ve duyurusunu gerçekleştirdiği halkla ilişkiler görevlerinde bulundu. Çalıştığı kurumlarda, çocukların ve gençlerin güvenli internet kullanımı ve siber güvenlik algısının artırılmasına yönelik çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza attı. Özellikle iş geliştirme, kanal pazarlama, pazarlama ve dijital pazarlama kampanyaları ve stratejileri oluşturma konularında uzmanlaşan Terzioğlu, BT sektöründe 20 yıllık tecrübeye sahip.

 

Mehmet Gülyurt 
Akdeniz Ülkeleri Teknik Müdürü

Mehmet Gülyurt, Trend Micro MED organizasyonunda teknik lider pozisyonunda çalışmaktadır.
Daha önce çeşitli güvenlik üreticilerinde sistem mühendisliği pozisyonlarında çalışmıştır. 
2006 yılından itibaren ağ ve bilgi güvenliği alanında faaliyet gösteren entegretör ve dağıtıcı 
firmalarda bilgi güvenliği uzmanı ve danışmanı pozisyonlarında çalışmıştır. 
2011 yılında Beykent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği anabilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır.