“Proaktif olun, kârlı olun ya da kaybedin”

Bulut güvenliğine odaklanan Trend Micro, proaktivite kazanmaya, yeni iş alanlarına girmeye ve mevcut müşterileri de elinde tutmayı hedefleyen yeni İş Ortağı Programını duyurdu.

Açıklanan program, proaktivite kazanmaya, yeni iş alanlarına girmeye ve mevcut müşterileri de elinde tutmaya odaklanıyor. Ayrıca daha iyi bir ödüllendirme sistemi ve düşük performans gösteren iş ortaklarının değerlendirilmesine de imkân tanınıyor.

Ekonomideki zor zamanlara rağmen Gartner, IDC ve Forrester’ın da aralarında bulunduğu analistler “internet güvenliği” sektörünün yıldan yıla gelişme gösterdiğini, bu gelişimin devam edeceğini kaydediyor. Trend Micro tarafından, iş ortakları ve daha geniş kanallar üzerinde yapılan derin araştırmalar, geleneksel ve bulut bilişim güvenlik çözümleri sunan dağıtıcılar için oldukça önemli gelir fırsatları olduğunu açıkça gösteriyor. Bunu yanında yapılan araştırma, endüstrideki hızlı değişimin kanalın bazı alanlarında zayıflıklar yarattığını ortaya koyuyor. Birçok iş ortağı yeni ve mevcut müşterilerle birlikte proaktif çalışma içerisine girerek yeni fırsatlar yakalamak yerine işin kolayına kaçarak eskiden beri sürdürdükleri işleri yapmaya devam etmek istiyor.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Müdürü Ercan Aydın, radikal kararların ardındaki düşünceleri açıklıyor: “Çoğu teknoloji sağlayıcısı, iş ortağı programlarında indirimlerin bulunduğu bir tablodan daha fazlasını göremiyor. Bunun anlamı aslında, kanalın stratejileri kopyalayarak uygulamasını sağlamaktan başka bir şey değil. Olması gereksen ise stratejilerin bir araya getirilmesidir. Bizim programımız sınırları kaldırıyor ve kanala bağlılığımızı, kanalın sağlayıcı olarak bize bağlılığını pekiştiriyor ve ödüllendiriyor.”

İş ortaklarından neler bekleniyor, kendilerine neler sağlanıyor?

Trend Micro’nun girişimi daha kârlı, daha çevik, daha esnek bir iş ortağı programı yaratabilmek için tasarlandı. Öyle ki Trend Micro bu program ile esnekliği ve kârlılığı iş ortaklarına sunacak. İş ortaklığı yapısına bakıldığında şu anda Bronz, Gümüş, Altın ve Platinyum iş ortaklığı modellerimiz bulunuyor. Her iş ortağı için esneklik ve geliştirilmiş yönetim fırsatlarının yanında kolayca hesaplanabilir bir yapı oluşturuluyor.

Trend Micro’nun elinde bulundurduğu iş ortakları ve yenileri birçok geliştirme ve inisiyatiften yararlanabilecek. Bunlardan bazılarıysa şöyle:

  • Satış Fırsat Kaydı – İş ortakları, iş geliştirme konusunda Trend Micro ile daha yakından çalışabilmek için ödüllendirilecek.
  • Uzmanlıklar – İş ortakları, SMB, Veri Koruma, Uç Nokta ve Mobilite, Bulut ve Veri Merkezi Güvenliği gibi birçok alanda uzmanlığa kavuşacakları eğitim ve sertifikasyon programlarından geçebilecek.
  • Ön indirim Oranları ile iş geliştiren iş ortaklarına rekabet avantajı sağlayacak.
  • Online Pazarlama Kampanyaları – iş ortaklarının hızla kurabildikleri, yürüttükleri ve yeni pazarlama kampanyalarını ölçümleyebildikleri sanal pazarlama ortamı sağlanıyor.
  • Güncelleştirilen İş Ortağı Portalı ile satış, pazarlama ve eğitim konusunda geliştirilmiş destek verilecek.

Yenilenen İş Ortağı Programı tam da Trend Micro’nun internet güvenliği sektöründe en hızlı büyüyen ve Technavio’nun Küresel Sanallaştırma Güvenlik Yönetimi Çözümleri Araştırması’na göre, sanallaştırma güvenliği piyasasının lideri olmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Ercan Aydın sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Eğer iş ortaklarımız bizimle birlikte kârlı, sürdürülebilir iş geliştirme yapabilirlerse, onları eğitim, sertifikasyon, uzmanlık, iş planlama ve pazarlama araçlarıyla ödüllendireceğiz. Biz iş ortaklarımıza sektördeki tek geleneksel antivirüs işinin dışına çıkarak, hızla genişleyen bulut güvenliği ve sanallaştırma piyasalarına girmelerini sağlayacak programı sunuyoruz. Böylece performansın altında kalmak bir seçenek olmayacak.”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.