IDC raporunda Hibrit Bulut Güvenliğinin Lideri Trend Micro

IDC’nin en son yayınladığı analiz raporuna göre, Trend Micro Hibrit Bulut Güvenliğinde en yakın rakibinden 3 kat farkla en büyük pazar payına sahip şirket oldu.

Siber güvenlik çözümlerinin küresel liderlerinden Trend Micro, dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden IDC tarafından hazırlanan “Dünya Genelinde Hibrit Bulut İş Yükü Güvenliği Pazar Payları, 2019” Araştırma Raporu’nda, Hibrit Bulut İş Yükü Güvenliğinde en fazla pazar payına sahip şirket oldu. 

Araştırmaya göre 2019 yılında yüzde 29,5’lik pazar payı ile kendisini takip eden firmanın üç katı pazar payına sahip olarak piyasaya yön veren Trend Micro, raporda SDC (Software Defined Compute – Yazılım Tanımlı Bilgi İşlem) ortamlarındaki hibrit bulut iş yükü korumasında pazarı domine eden firma olarak tanımlandı. 

Hibrit bulut güvenliği alanındaki liderliğin uzun yıllara dayanan çalışmalarının sonucu olduğunu vurgulayan Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, “Trend Micro, 10 yılı geçkin bir süre önce iş yükü güvenliğinin ne kadar önemli bir noktaya geleceğini öngörerek bu konuda yatırımlarına başlamıştı. Bugün ve gelecekte hibrit bulut ve bulut altyapı hizmetlerindeki büyüme hedeflerini desteklemek üzere ürettiğimiz çözümlerle müşterilerimizin yanında olmaya ve pazardaki güçlü konumumuzu korumaya devam edeceğiz” dedi.

Hibrit Bulut İş Yükü Koruması, IDC tarafından SDC ortamları üzerinden çalışan sanal makinelerin ve konteynerlerin korunması olarak tanımlıyor. Trend Micro, bulut ve sanallaştırılmış veri merkezi ortamları için kullanıcı tabanlı saldırı engelleme ve güvenlik duvarı yazılımlarında 2009 yılından bu yana yatırımlarına devam ediyor.

Raporda Trend Micro’nun başarısının anahtarının; gerçekleştirdiği bulut inovasyonları kadar Cloud Conformity’yi satın almasının da olduğu belirtiliyor. Ayrıca Snyk ile yapılan ortaklığın da DevOps ekiplerinin açık kaynak kod depolarını yeniden kullanmasından kaynaklanan güvenlik açıklarının giderilmesine yardımcı olduğu vurgulanıyor. 

2019 Yılının AWS Teknoloji İş Ortağı olan, bulut güvenliği uyumluluk yönetimine olanak tanıyan Cloud Conformity’yi de bünyesine katan Trend Micro, Google Cloud Platform (GCP), Kubernetes platform koruması ve entegre sanal makineleri destekleyerek ve Google Kubernetes Motoru’ndaki entegre konteyner imaj taramasıyla AWS haricindeki özelliklerini de geliştirmeye devam etti. 

Trend Micro, Google Cloud Platform sanal sunucularının bulunması ve korunmasını otomatikleştirmek için bir GCP Connector çözümü oluşturarak 2019 yılında Güvenlik kategorisinde Yılın Google Bulut Teknoloji İş Ortağı seçilmişti. 

Tüm bunlarla birlikte Trend Micro yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor; 2019 yılında Cloud One’ı piyasaya sunan Trend Micro, bu birleşik SaaS platformu ile müşterilerin veri merkezi sunucuları ve sanal makineler, IaaS iş yükleri, konteynerler ve konteyner hizmetleri, bulut güvenliği uyumluluk yönetimi, bulut dosya ve nesne depolama hizmetleri gibi tüm bulut güvenliği sorunlarını bütünsel olarak ele alıyor.

Trend Micro ayrıca Forrester Wave: Bulut İş Yükleri Güvenliği, 4. Çeyrek Raporu’nda da IDC’nin raporunda olduğu gibi başarılı bir sonuç almıştı.

IDC Dünya Genelinde Hibrit Bulut İş Yükleri Güvenliği Pazar Payları Raporunu indirmek için: https://idcdocserv.com/US46398420e_Trend_Micro

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.