Trend Micro Mobile Security Sizi Meraklı Gözlerden Koruyor

mobil_securityTrend Micro 2013 yılı itibariyle toplam 1.4 milyon zararlı yazılım ve yüksek riske sahip Android uygulaması tespit etti. Apple kullanıcılarının da zararlı yazılımlara karşı tam bir koruma altında olduğu söylenemez. Siber suçluların Apple kullanıcılarını potansiyel gelir kaynağı olarak görmeleri nedeni ile 2013 yılında özellikle Apple kullanıcılarını hedef alan oltalama saldırılarında bir artık gözlendi. 2014 yılında mobil cihazları hedef alan saldırıların daha da artacağı tahmin ediliyor. Sadece Android’i hedef alacak tehditlerin 3 milyar sınırını aşması bekleniyor.

Trend Micro, mobil güvenlik çözümleri konusunda endüstri lideri konumundadır. Trend Micro 25 yılı aşan online güvenlik tecrübesi ve bulut altyapısı geliştirmeleri ile mobil deneyiminizi genişleten ve koruyan öncü yazılımları kullanımınıza sunar.

Trend Micro™ Mobile Security Personal Edition tehditleri daha size ulaşmadan önce engeller. Bulut tabanlı güvenlik ile online tehditlere, veri hırsızlığına ve akıllı telefon veya tabletinizin çalınmasına karşı koruma altında olursunuz. Mobile Security Android ve Kindle platformlarına ek olarak iOS platformunu da içine alan çoklu platform desteği sunar.

Mobile Security içinde anti virüs, casusluk koruma, web filtreleme, yedekleme, sosyal ağlar gizlilik koruması ve hırsızlık koruması gibi özellikler bulunmaktadır. Yazılıma güç veren Mobile App Reputation teknolojisi, Mobile Security’nin hızlı, az yer kaplayan ve etkin bir yazılım olmasını sağlar.

Ek olarak, verilerinizi çalmaya çalışan kötü amaçlı uygulamaları ve sahte web siteleri ile sizi pahalı servislere otomatik olarak abone etmeye çalışan sinsi uygulamaları tespit eder. Mobile Security ayrıca Facebook servilerini kullanırken doğru gizlilik ayarlarını seçmenize de yardımcı olur.

Eğer akıllı telefonunuz veya tabletiniz kaybolur veya çalınırsa, Mobile Security web yoluyla bulmanıza yardımcı olurken bilgilerinizi de meraklı gözlerden korur. Veri yedekleme özelliği sayesinde cihazınız kaybolur, güncellenir veya silinirse verilerinizi kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.