Haziran 2012 yaması kötü imzaları temizliyor

Microsoft bu ayın yamasında, kendi imzasını taşıyormuş gibi görünen zararlı yazılımlara karşı savaş açıyor. Özellikle Orta Doğu’daki ülkelerin canını yakan Flame virüsünün de benzer yöntemle bilgisayarlara sızmasının ortaya çıkması Microsoft’u harekete geçirdi.

Yeni gelen güncellemeyle güvenilmeyen sertifikalı yazılımları tam zamanlı, otomatik olarak tarıyor ve işaretliyor. Hemen hatırlatalım, Microsoft sertifikalarını kullanmayı bilen Flame virüsüne karşı Trend Micro kullanıcılarının endişe etmesi gerekmiyor.

Bu ay yayımlanan yedi bültenden üçü kritik olarak açıklanırken geri kalanı önemli olarak belirtildi. Kritik bültenler arasında uzaktan masaüstü protokolü, Internet Explorer’ın 6’dan 9’a kadar sürümleri ve Microsoft .NET Framework’ün çeşitli sürümleri konu edildi. Açıklarda Microsoft ürünlerine sızıldığında uzaktan erişime olanak tanındığı bilgisi verildi. Bu nedenle kullanıcıların yamaları hızla indirmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.