Siber Güvenlik Dünyası’nda Geçen Hafta: İzleme ve Bilgisayar Korsanlığı

Siber güvenlik dünyasında bilmeniz gerekenleri ve son birkaç günde yaşanan yeni gelişmeleri paylaştığımız haftalık haber özetimize hoş geldiniz.  Geçen hafta Google, kullanıcıların çevrimdışı alışverişlerini izlemek üzere Mastercard ile yaptığı gizli anlaşmayı açıkladı. Ayrıca Senato ve Temsilciler Meclisi üyeleri, sosyal medya şirketlerine yönelik yeni yasal düzenlemelerin işaretini verdi.

IoT Devreye Alma Kararlarında Yetersiz Güvenlik Görüşleri

Trend Micro’nun BT ve güvenlik alanındaki küresel karar alıcıların katılımıyla yaptığı anket, şirketlerin BT güvenlik ekiplerini IoT devreye alma planlarının dışında bırakarak kendilerini daha büyük risklere maruz bıraktıklarını ortaya çıkardı.

BEC, Bilgisayar Korsanları için Büyük Bir Fırsat: Bu saldırıları önlemek neden bu kadar zor?

Kısaca BEC olarak ifade edilen Kurumsal E-posta İhlali, siber suçluların kötü amaçlı faaliyetlerle para kazanmaları için fırsatlar yaratırken, bu tür saldırıların karmaşık yapısı onlara karşı korunmayı zorlaştırıyor.

Trump Yönetiminin Milli Güvenlik Bakanı (DHS), Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırıların ABD’nin Karşısındaki En Büyük Tehdit Olduğuna İşaret Ediyor

ABD Milli Güvenlik Bakanı (DHS) Kirstjen Nielsen, siber silahların ABD için fiziksel saldırı riskinden daha büyük bir tehdit oluşturduğunu ifade etti.

OT ile BT Birleşiminin Sağlanması

BT/OT süreçleri, bir yandan gelişirken diğer yandan yakınlaşarak birleşebilir. DevOp’lar, yeni işlevlerin yazılım kalitesinden taviz vermeden hızlı bir şekilde devreye alınması için geliştirme ve operasyon arasındaki engelleri kaldırıyor.

Google, Mastercard Verilerini Kullanarak Çevrimdışı Alışverişlerinizi Gizlice İzliyor

Google, konum geçmişini devre dışı bırakmalarına rağmen kullanıcıların konum bilgilerini izlediğini itiraf etmesinin ardından şimdi de kullanıcıların çevrimdışı alışverişlerini izlemek üzere Mastercard ile gizli bir anlaşma yaptığını açıkladı.

IoT Güvenliğinde Rehavetin Getirdiği Riskler

Birçok üst düzey yönetici IoT’nin kuruluş için güvenlik riski oluşturduğunu kabul ediyor, ancak bu riski azaltmak için kaynaklarını kullanacak olanların sayısı da bir o kadar az.

Equifax’in Dev İhlalinden Sonra Ortada Değişen Bir Şey Yok

ABD’de 145,5 milyon yetişkini etkileyen Equifax veri ihlalinin ABD Kongresi’nde siber güvenlik yasalarıyla ilgili köklü değişikliklere neden olması bekleniyordu. Aradan bir yıl geçmesine rağmen henüz hiçbir değişiklik olmadı.

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Teknolojileriyle E-posta Korsanlarını Alt Etmek Mümkün

Siber suçlular, bir kuruluşun BT varlıklarına girmek için e-posta hesaplarını ihlal ederek, dolandırıcılık, ajanlık, bilgi ve kimlik hırsızlığına kadar birçok saldırıda bulunuyor.

Kongre Üyeleri Rusya’ya ve Taraflılık İddialarına Verilen Yanıtı Eleştirirken, Facebook ve Twitter Yasa Tehdidiyle Karşı Karşıya

Senato ve Temsilciler Meclisi üyeleri, Facebook ve Twitter’ın seçimlere dışarıdan müdahalenin kökünü kazımak üzere gösterdikleri çabaları memnuniyetle karşılarken, sosyal medya şirketleri için yeni düzenlemelerin ufukta göründüğüne işaret ettiler.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.