Trend Micro Deep Security 8 VCE Vblock Altyapı Platformları Sertifikası Aldı

Yeni sertifikasyon, endüstrinin ilk aracısız güvenlik platformu Trend Micro Deep Security’yi daha da öne çıkararak iş ortaklarına hazır çözüm sağlıyor.

Sanallaştırma ve bulut güvenliğinin küresel lideri Trend Micro, yaptığı açıklama ile VCE bağımsız yazılım sağlayıcıları (ISV) programının bir parçası olduğunu ve Trend Micro Deep Security’nin VCE Vblock altyapı platformu sertifikası aldığını duyurdu. Sanal makine performansını ortaya çıkaran ve endüstrinin ilk ajansız güvenlik platformu olan Trend Micro Deep Security, bu sertifikasyonla birlikle uyum ve kamu gerekliliklerini yerine getirirken, VCE’nin optimize ettiği bulut altyapısında da etkin dağılım sağlıyor. Ayrıca sertifika ile Vblock Altyapı Plaformları için Trend Micro Deep Security, hem iş ortakları hem de müşterilerin çözümlerinde dönüşüm ve inovasyonu hızlandırarak artırılmış konsolidasyon, yönetim kolaylığı, kapsamlı sanallaştırma güvenliği ve artırılmış yatırım geri dönüş sağlanmasına imkân tanıyacak.

Sanal masaüstü altyapısı (VDI), kurumsal verinin güvenliğini sağlarken erişebilirlik ve ölçeklenebilirliği artıran inovasyonları ön planda tutuyor. VCE Vblock Altyapı Platformları, bulut bilişim için önceden ayarlanabilir, hızla dağıtılabilir, yakınsanmış altyapılar sunabilmek için; Cisco, EMC ve Vmware şirketlerinden endüstri lideri teknolojileri bir araya getiriyor. Sertifikasyon, Trend Micro müşterilerine Vblock Altyapı Platformu ile çalışan etkin bir güvenlik çözümü sunulmasını sağlıyor. Artık müşteriler, Vblock platformları performansları sekteye uğramadan güvenliği Trend Micro ile garanti altına alabilecekler. Bununla birlikte müşteriler, Vblock platformlarının sağladığı yüksek konsolidasyon oranlarını, düşük yönetim yüküyle elde edebilecekler.

Sanallaştırma ve bulutla güvenlik ihtiyacı artıyor

Sertifikasyon ile ilgili düşüncelerini açıklayan Trend Micro VCE Küresel Kanallar Başkan Yardımcısı D. Martin, “Müşteriler daha kritik işlerini sanallaştırma ve bulut altyapılarına yükledikçe, güvenlik önemli ihtiyaçlardan biri oluyor. Trend Micro ve VCE’nin güçlerini birleştirmesiyle ortak müşterilerimiz ve kanaldaki iş ortaklarımıza, en fazla uyum ve güvenlik ihtiyacı duyulan yakınsanmış altyapılara uzman çözümler sunuyoruz” dedi.

VMware bulut altyapısının güvenlik ve uyumu konusunda yıllardan beri Trend Micro ile çalıştıklarını dile getiren VMware Küresel Stratejik İş Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Parag Patel ise “Trend Micro’ya yeni platform ve iş ortakları teknolojilerini kullanmaktaki esnek ve kararlı yapısı sayesinde, müşterilerimizin buluta yolculuğunu hızlandırmaya yardımcı olan güvenlik çözümleri sunduğu için minnettarız” ifadelerini kullandı. Patel’e göre, VCE ile gerçekleştirilen ortaklık Trend Micro’nun müşterileri için maliyet avantajı ve güvenlik gözeten bulut çözümleri konusundaki dönüşüm kabiliyetini gösteriyor.

Deep Security’nin resmi sertifikasyonunun, Vblock kanal üyeleri ile gerçekleştirdikleri ortaklığın genişlemesi anlamına geldiğini dile getiren Trend Micro İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Partha Panda, “VCE ile bağımızı artırmaya devam ettiğimiz için memnunuz. Bu sertifikasyon ile Trend Micro, satış kanallarına Vblock platformuna hazır sanallaştırma ve sunucu güvenlik ürünleri sunarak kapsamlı iş ortağı ekosistemini geliştirecek. Bunun yanında yine satış kanallarına, bu yeni çözüm üzerinde kârlı ve sürdürülebilir iş geliştirebilmesi için ihtiyacı olduğu araç ve kaynakları verecek” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.