Trend Micro Üniversitelilerle Buluşuyor

Dünyanın lider online güvenlik çözümleri üreticisi Trend Micro, Türkiye genelinde 9 üniversiteyi kapsayan “Trend Micro in My Campus” etkinlik dizisine 2 Nisan’da başlıyor.

İş dünyasına ve bireysel kullanıcılara yönelik güvenlik çözümleri sunan Trend Micro Türkiye, ülke genelinde dokuz üniversitede düzenleyeceği “Trend Micro in My Campus” etkinlikleriyle üniversite öğrencileriyle buluşacak. İlki 2 Nisan’da Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlikte, güvenlik dünyasının trendleri, gelişen güvenlik tehditleri, bireysel ve kurumsal anlamda saldırılara karşı alınması gereken tedbirler ve Türkiye’deki internet ve veri güvenliği ile ilgili gelişmeler ele alınacak.

Trend Micro in My Campus çerçevesinde konuşmacı olarak Trend Micro Akdeniz Bölgesi Kıdemli Satış Mühendisi ve Güvenlik Danışmanı Murat Songür ve Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Sistem Mühendisi Mehmet Dağdevirentürk’ün yanı sıra özel sektör ve kamuda görev yapan üst düzey yöneticiler de yer alacak. Konuk konuşmacılar, kişisel başarı hikayelerinin yanı sıra bilgi Teknolojileri  alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin  daha nitelikli ve donanımlı olarak iş hayatına atılabilmelerine yardımcı olmak için kariyer tavsiyelerini de öğrencilerle paylaşacak.

trendmicro_basin

“Young Trendy Club” gençlere fırsatlar sunacak

Etkinliklerde ilk olarak Türkiye’de gerçekleştirilecek Young Trendy Club’ın da duyurusu yapılacak. Öğrenciler Young Trendy Club’a üye olarak Trend Micro’nun düzenleyeceği yarışmalara katılma imkanı, Trend Micro ve iş ortaklarında staj olanağı ve Trend Micro yöneticileriyle toplantılara katılma gibi fırsatları da elde edebilecekler.

Trend Micro in My Campus yol haritası:

  •   2 Nisan – Akdeniz Üniversitesi
  •   3 Nisan – Harran Üniversitesi
  •   7 Nisan – Hacettepe Üniversitesi
  •   9 Nisan – İzzet Baysal Üniversitesi
  • 15 Nisan – Atatürk  Üniversitesi
  • 16 Nisan – Erzurum Teknik Üniversitesi
  • 21 Nisan – Uludağ Üniversitesi
  • 29 Nisan – Karadeniz Teknik Üniversitesi
  •   6 Mayıs –  9 Eylül Üniversitesi

Trend Micro, Dijital Pazarlama Şampiyonlarını seçecek

Trend Micro In My Campus etkinliklerinde, detayları Mayıs ayında Trend Micro Türkiye Facebook sayfasında açıklanacak olan “Dijital Pazarlama Şampiyonları” yarışmasının da ön duyurusu yapılacak.

Trend Micro Akdeniz Bölgesi Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu, proje ile gençlerle bir araya gelerek hem onları bilgilendirmeyi, hem de onların BT güvenliği alanındaki görüşlerini alabilecekleri bir platform oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Terzioğlu, “9 üniversitemizin konuya ilgi duyan bölümleri ve kulüpleriyle birlikte bir ziyaret planı oluşturduk. Amacımız bu üniversitelerle sınırlı kalmayıp Türkiye çapında daha fazla üniversitede gençlerle buluşabilmek. İsteyen üniversiteler bizimle temasa geçerse onları da ziyaret etmekten büyük mutluluk duyarız” diye konuştu.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için Trend Micro Türkiye’nin Facebook ve Twitter adresleri şöyle:

Öğrenciler Twitter’dan #TrendMicroinMyCampus hashtag ile etkinliklerle ilgili fikirlerini yazabilirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.